Bulgaristan Vatandaşları Türkiye’ye Pasaportsuz Seyahat Edebilecek

Bulgaristan Vatandaşları Türkiye’ye Pasaportsuz Seyahat Edebilecek

Bulgaristan Vatandaşları Türkiye’ye Pasaportsuz Seyahat Edebilecek

Bulgaristan vatandaşları Türkiye'ye pasaportsuz seyahat edebilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararname dün itibarıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. 

26 Temmuz 2022 tarih ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile dün Resmi Gazete’de yayımlanan Kararnamede; Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’ye geçişlerinde pasaport zorunluluğunun kaldırıldığı belirtildi.

Söz konusu karara göre Bulgar vatandaşları, 180 gün içerisinde 90 güne kadar transit ya da turist ziyaretlerinde kimlik kartı ile Türkiye'ye giriş yapabilecekler. 

Uygulamanın kısa süre içerisinde Ankara’nın talimatı ile başlayacağı belirtiliyor.

Ankara'dan gelecek talimata kadar, mevcut kurallar uygulanmaya devam edecek. Nisan ayı itibarıyla Bulgaristan’dan Türkiye’ye geçişlerde artış gözlemlenmişti. Özellikle sınır il olan Edirne’ye pasaportsuz geçişin kapı işlemlerini daha da kolaylaşması bekleniyor. Aynı zamanda bölgenin ekonomik hareketliliği kapsamında olumlu değerlendiriliyor.

Türk vatandaşları için vize zorunluluğu devam ediyor

Bulgaristan vatandaşları Türkiye’ye pasaportsuz seyahat edebilecek. Ancak, Türk vatandaşlarının Bulgaristan'a giriş için uluslararası bir pasaporta ve vizeye sahip olması gerekiyor.

Bulgaristan vizesi başvurularınız ve gerekli evraklar hakkında bilgi edinmek için Vize Merkezi uzmanlarına 0212 970 05 22 numaralı hattımızdan ulaşabilir; danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz.


Diğer Blog Yazıları

Mısır Ülkesi Türk Vatandaşlarına Kapıda Vize Uygulaması

Mısır Ülkesi Türk Vatandaşlarına Kapıda Vize Uygulaması

Mısır, Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması başlattı. Türkiye’nin Kahire Maslahatgüzarı Salih Mutlu Şen, sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı.Büyükelçi Şen yaptığı paylaşımda, "Vatandaşlarımız Mısır’a önceden vize almadan girebilecekler. Hayırlı…
Rusya'dan Türkiye Gelmek isteyenler

Rusya'dan Türkiye Gelmek isteyenler

Rusya Federasyonu pasaport sahiplerinin, başvurularını, Konsolosluktaki işlem sürecine yeterli zaman kalması açısından, planlanan seyahatten en az 45 gün önce yapması tavsiye edilir.Turistik amaçlı başvurular, yalnızca geçmişte bir veya daha fazla…
En uygun Yurtdışı Eğitimi almak isteyenler

En uygun Yurtdışı Eğitimi almak isteyenler

Araştırmaya göre, yurtdışında üniversite okumanın en ucuz adresi 4 bin 500 dolar ile Kazakistan olarak belirlendi. Devlet üniversitesinde yıllık eğitim ücretinin 500 dolardan başladığı Kazakistan’da, bir öğrencinin konaklama ve yaşam…
Ankara Antlaşması Nedir

Ankara Antlaşması Nedir

Bu hafta yazımızda Ankara Anlaşması'nı konu alacağız. Bir süre eşimizden dostumuzdan Ankara Anlaşması ile İngiltere’ye gidenleri duydukça kulağımızın aşina olduğu bu antlaşma aslında ülkemizde 12 Eylül 1963’te yürürlüğe girmiştir. Yapılan anlaşmada taraflar Türkiye…

En Kolay Vize

Kurumsal ve Bireysel müşterilerimizin zorlu bürokratik engellere takılmadan, saatlerce konsolosluk kuyruğunda bekleyip gereksiz evraklarla uğraşmadan ve gereksiz zaman kayıplarına uğramadan sorunsuz ve zamanında Bursa'da kolayca vize alabilmeleri için gerekli işlemleri yerine getirerek Resmi kanallara ve Ülke konsolosluklara sunarak sonuç odaklı vize işlemlerinizi çözüyoruz.

İletişim

Konak Mh. 1. Badem Sk. Lotus Plaza B Blok Kat:2 Ofis No: B27 Nilüfer – Bursa

02242423323

info@enkolayvize.com.tr

Bu site Florida Travel kuruluşudur.

TÜRSAB | Acente No: 9061